Konya’nın en büyük kapalı pazaryeri için ilk temel

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Çeltik’e kazandırılacak bölgenin en büyük kapalı pazar yerinin temeli düzenlenen programla atıldı.

Çeltik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Lider Adayı Ali Meşe, temelini attıkları kapalı Pazar alanının maliyetinin 50 milyon liraya yaklaşan bir yatırım olduğunu tabir ederek, bölgenin en büyük Pazar yerini Çeltik’e kazandırdığı için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çeltik’in merkeze en uzak ancak gönüllerine en yakın ilçe olduğunu lisana getirerek, Çeltiklilerle bir ortada bulunmaktan büyük bir memnunluk duyduğunu söyledi.

Çeltik’in Yeni Büyükşehir Yasası’ndan itibaren yaşadığı değişimin ilçe olduğu yıldan itibaren yaşadığı değişimden çok daha ağır bastığını kaydeden Lider Altay, “Çünkü söylediğimiz bir şey var. ‘Üçlü olalım, güçlü olalım’ diye. İlçe belediyesinde Cumhur İttifakımızın adayı Ali Meşe, Büyükşehir’de bizler ve evvelki Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’un ilçemize çok büyük dayanakları oldu. Artık Çeltik biraz daha şanslı. Zira sizin evladınız Mahinur hanım kabinede Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak hem Çeltiği hem Konya’mızı temsil ediyor” dedi.

“BİZ HİZMET BELEDİYECİLİĞİ YAPIYORUZ”

Gece gündüz demeden Konya’ya hizmet etmek için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Lider Altay, “Şimdi de burada 5 bin 830 metrekarelik alanda bir pazar yeri inşa edeceğiz. Şu anda imalat süreçlerimize devam ediyoruz. İnşallah en kısa müddette tamamlayarak sizlerin hizmetine sunmuş olacağız. Zira biz eser siyaseti yapıyoruz, hizmet belediyeciliği yapıyoruz. Zira biz verdiğimiz her kelamın bir sorumluluk olduğunu biliyor ve onu yerine getirmek için tüm kuralları zorluyoruz ve sizlerin hizmetine bu türlü tarihi işler, tarihi eserler çıkıyor” sözlerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Çeltik’e son 5 yılda yapılanlara değinen Lider Altay, KOSKİ vasıtasıyla şimdiki bedelle 92 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. 65 kilometre içme suyu çizgisi döşediklerini söyledi. Yol imal çalışmalarına aktüel bedelle 120 milyon lira harcadıklarını kaydeden Altay, “Bunun 600 tonun üzerinde sıcak asfalt uygulaması, 31 kilometreyi aşkın mahalle yolu, 1.380 ton rotmix, 94 bin metrekare parke taşı sağladık. Bugün temelini atacağımız pazar yeriyle birlikte üretim çalışmalarına 5 yılda 81 milyon liralık harcama yaptık. Park, bahçeler ve ziraî hizmetler kapsamında 27,5 milyon lira dayanak sağladık. Üreticilerimize fidan, fide, bitki dayanağında bulunduk. Belediyenin önündeki peyzaj düzenlemesini gerçekleştirdik. Ayrıyeten son 5 yılda toplumsal takviye kapsamında muhtaçlık sahibi ailelerimize ve öğrencilerimize toplamda 1.2 milyon lira takviyede bulunduk. Kent konferanslarımızla ülkemizin tanınmış şair, müellif ve akademisyenlerini Çeltiklilerle buluşturduk. Toplam aktüel bedelle bugüne kadar Çeltik’imiz için 422 milyon lira kaynak ayırmış olduk. Çeltik’imize güzel olsun” diye konuştu.

“ÇELTİK’İN GERİSİNDE KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN GÜCÜ VAR”

Şimdi yeni bir başlangıç yapmak istediklerini kaydeden Lider Altay, “İnşallah sizlerden güçlü bir dayanak bekliyoruz. Ali Liderimiz devir boyunca çok değerli işler hayata geçirdi ve artık yeni bir vaatte bulunarak 100 vizyon projeyi Çeltik’e kazandırmak için bir yola çıktı. Bu seyahatte kendisi yalnız değil. Gerisinde Konya Büyükşehir Belediyesi’nin gücü var, gerisinde Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere kabinenin tüm bakanları var. Onun için Allah’ın izniyle bu verdiğimiz sözleri de yerine getireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Birlik beraberlik içerisinde hizmet ediyoruz. İnşallah bu periyotta de sizlerin dayanağıyla Konya’mıza, ülkemize değerli hizmetlerde bulunacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Pazar yerinin güzel olmasını dileyen Lider Altay, “Bölgenin en büyük pazarını Çeltik’e inşa etmiş oluyoruz. Yüklenici firmamıza, çalışan arkadaşlarımıza muvaffakiyetler diliyorum. İnşallah bir an evvel açılışını yapmak için tekrar birlikte oluruz. Bugüne kadar bize verdiğiniz takviyeden dolayı özellikle hanım kardeşlerimize, genç kardeşlerimize ve tüm Çeltiklilere, muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir