İrfan Can Kahveci’den Jesus açıklaması: Bir insan gelir bir ülkenin kaderini değiştirir, hoca öyle bir insan

Fenerbahçe’nin ulusal oyuncusu İrfan Can Kahveci, teknik direktörleri Jorge Jesus‘un futbolda ülkeye katacağı çok şey olduğunu belirterek, Portekizli çalıştırıcının Türkiye’de kalmasını temenni ettiğini söyledi. Kahveci, “bir insan gelir bir ülkenin mukadderatını değiştirir, hoca o denli bir insan” diye konuştu.

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleştirilen idman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İrfan Can Kahveci, sona eren Antalya kampını kıymetlendirdi. Kampın hoş geçtiğini anlatan İrfan Can, “Hazırlık maçlarını da hazırlık maçı gibi değil lig maçı üzere geçirdik. Ekip içinde hoş arkadaşlık var, bu esasen size de yansıyor. Hoş bir kamp geçirdiğimizi düşünüyorum, verimli bir kamp oldu bizim için” dedi.

Kupa ve ligde yapacakları kritik maçları değerlendirmesi istenen Kahveci, ” Yeterli hazırlandık, orta girmeden evvelki üzere devam ederiz inşallah” diye konuştu.

“Messi’nin kazanmasını istiyorum”

İtalya Seri A gruplarından Salernitana ile yapılan hazırlık maçında attığı gol sonrası Messi sevinci yapan Fenerbahçeli oyuncu, Dünya Kupası finalleriyle ilgili de şunları söyledi:

“Dünya Kupası’nı çok güzel bulduk. Bilhassa ligler devam ederken güzel gördüm bu turnuvayı daha evvelkilere nazaran. Messi-Ronaldo tartışması var bizim grupta. Büyük üstünlük de Messi’de. İkisine de hürmet duyuyorum, ikisi de uygun oyuncular ancak yetenek olarak Messi’yi daha önde görüyorum. Yarın da Dünya Kupası finalinde inşallah onu kazanmış ve kupayı kaldırmış olarak görmek istiyorum. Ekipte Ronaldo’yu seven Mert Hakan Yandaş’ı destekleyenler de var. Dünya Kupası maçında Messi’nin performansından sonra Mert’in sesi kısıldı. Messi, finalde de inşallah bir şeyler yapar, kupayı kazanmasını istiyorum.”

Kariyer rekoru gelecek mi?

Kahveci, mesleğinde gol rekoru kırmasına bir gol kaldığının hatırlatılması üzerine de, “Odaklanınca, maçlar konsantre formda gidiyor. Ona odaklanmadım açıkçası. Daha evvel odaklanmıştım, makus etkiliyor beni. Devam ederiz. Esasen oyun devamında o goller gelecektir. İnşallah daha çok gol atar, daha çok asist yaparım” tabirlerini kullandı.

Performansındaki olumlu istikametteki değişimi neye bağladığıyla ilgili soru üzerine İrfan Can, “Birçok şey sayabilirim size. Ben öncesinde Gençlerbirliği’nde büyük taraftara karşı oynamadım. Şanssız sakatlıklar yaşadım, şanssızlıklar oldu üstümde. Burası beni çok olgunlaştırdı, daha çok olgunlaştım, daha çok çalışmaya uğraş gösterdim hocamızın gelişiyle. İnşallah uzun yıllar ülkemizde kalır. Zira ülkemize öğreteceği çok şey var saha içi ve saha dışı. Fikir yapısı çok şey değiştiriyor. Onun da tesiri var natürel üzerimizde. Sonuçta bu türlü bir performans gösterdim” değerlendirmesinde bulundu.

“Hep şut çalışıyorum”

Öncelikle kendi alanlarında, salı günü, Ziraat Türkiye Kupası maçında karşılaşacakları İstanbulspor maçına odaklandıklarını aktaran Kahveci, sonraki Trabzonspor maçı konuşmak için erken olduğunu ve o maçı da kazanmayı dilediklerini kaydetti.

Sol ayağını sol eli üzere kullanarak goller bulması ve asistler yapmasıyla ilgili de Kahveci, “Gerçekten çalışıyorum. Uzun yıllar da çalıştım yani. Bir -ki yıllık olay değil. Daima şut çalışıyorum, doğuştan gelen bir yeteneğim de var. Çocukluğumda çok maç izledim, onlar da otomatik olarak ayağıma yansıyor” görüşünü paylaştı.

Taraftarın bu sene büyük bir takviye gösterdiğini, onları yanıltmayıp uygun devam etmeyi umduklarını anlatan Kahveci, “Onların devamlı takviyesini bekliyoruz. İnşallah sene sonu daima bir arada şampiyonluğu kutlarız” dedi.

“Bir insan gelir bir ülkenin bahtını değiştirir…”

Başarılı oyuncu, saha içinde durumlarının değişmesi ve ahenk göstermesiyle ilgili bir soruya ise, “Başakşehir’den beri, oyun bilgisi manasında kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Burada da devam ediyorum. Hangi konumda olursam olayım bilgi olarak kendimi nitekim uygun durumda görüyorum” karşılığını verdi.

Jorge Jesus ile ülkeden gitmemesi üzerine konuşup konuşmadığı sorusunu ise Kahveci, gülerek, “hocamıza kalıp kalmayacağını sormadık tabii” karşılığını verdi. Kahveci, “Benim temennim o.  İnşallah uzun yıllar ülkemizde kalır. Zira ülkemize öğreteceği çok şey var saha içi ve saha dışı. Niyet yapısı çok şey değiştiriyor. Onun da tesiri var olağan üzerimizde. Bir insan gelir bir ülkenin yazgısını değiştirir, hoca o denli bir insan, inşallah uzun yıllar devam eder” diye konuştu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir