Deprem bölgesinde okullar açılıyor mu? Deprem kentlerinde eğitim hangi tarihte başlıyor? Adıyaman, Malatya, Hatay, Kahramanmaraş

DEPREM BÖLGESİNDE OKULLAR AÇILIYOR MU?

Depremden etkilenen bölgelerde okulların açılacağı tarih üç kısma ayrılmıştı. Birinci kategoride bulunan Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 1 Mart’ta, ikinci kategoride bulunan Adana, Gaziantep ve Osmaniye’de okullar 13 Mart’ta açılmıştı. Zelzelenin en çok etkilendiği vilayetlerden olan Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’da ise okullar 27 Mart Pazartesi günü açılacak.

DEPREM KENTLERİNDE EĞİTİM HANGİ TARİHTE BAŞLIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremden etkilenen Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay’ın kimi ilçelerinde 27 Mart’tan itibaren kademeli formda eğitime başlanacağını açıkladı.

Özer, Hatay’da Genel Durum Sunum ve Kıymetlendirme Toplantısının akabinde AFAD Uyum Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya vilayetlerinin kimi ilçelerinde 27 Mart prestijiyle yüz yüze eğitimin başlayacağını duyuran Özer, sarsıntının etkilediği vilayetlerde eğitim-öğretimi yalnızca Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca sağlam raporu verilen okullarda gerçekleştireceklerini söyledi.

DEPREM BÖLGESİNE 45 BİN ÖĞRETMEN

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 45 bin yeni öğretmen atama takvimini ve branş dağılımını en kısa müddette açıklayacaklarını bildirdi.

Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 45 bin yeni öğretmen ataması yapacakları ve atanacak öğretmenleri, öncelikli olarak sarsıntının yaralarını sarmak için afet bölgelerinde görevlendirecekleri tarafındaki açıklamasının akabinde toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu.

45 bin yeni öğretmen atama kararının ülkeye, millete ve eğitim topluluğuna iyi olmasını dileyen Özer şunları söyledi;

“Atama takvimi ve branş dağılımını en kısa müddette açıklayacağız. Eğitim ailemizin her vakit yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir