Binali Yıldırım: Bu seçim, işgalcilere karşı istiklal mücadelesi seçimidir

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Yozgat Cumhuriyet Meydanı’ndaki toplu açılış merasiminde yaptığı konuşma yaptı.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, süratli trenin iyi olmasını dileyen Binali Yıldırım, projenin 2009’da başladığını hatırlattı.

Yıldırım, “Ankara’dan Kırıkkale’ye, Kırıkkale’den Yozgat’a, Yozgat’tan da Sivas’a. 2 saatte ver elini Sivas’tan Ankara’ya, bir saatte ver elini Yozgat’tan Ankara’ya, yarım saatte Kırıkkale’ye. Süratli tren, Kırıkkale’yi de Sivas’ı da komşu kapısı yapıyor. Yozgat’ta sabah akşam saatlerinde trafikte bir uçtan bir uca gidinceye kadar Kırıkkale’ye ulaşıyorsunuz. İşte medeniyet bu, işte hizmet bu, hizmetin ismi Recep Tayyip Erdoğan’dır, AK Parti’dir” diye konuştu.

‘DAĞ ÜZERE SIKINTILARI, DAĞ ÜZERE HİZMETLERE DÖNDÜRDÜK’

“20 yıl boyunca dağ üzere sıkıntıları, dağ üzere hizmetlere döndürdük” diyen Yıldırım, “Sorunlarımızı, torunlarımıza bırakmadık. Üstüne üstüne gittik, darbelerin, vesayetlerin üzerine gittik. Terör örgütlerinin üzerine gittik. Ay yıldızlı bayrağımızı yere indirmedik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik, gönülleri birleştirdik. Dedik ki yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz” tabirlerini kullandı.

Seçimlere kısa bir mühlet kaldığını lisana getiren Binali Yıldırım, şunları söyledi:

“Bu seçim, işgalcilere karşı istiklal uğraşı seçimidir. Bu seçim, PKK bölücü terör örgütünü, FETÖ terör örgütünü legalleştirmeye çalışanlara karşı ulusal ve yerli başkanın seçimidir, Türkiye’nin seçimidir. Dağdakilerin lisanı çözüldü. Gece gündüz açıklama yapıyorlar, ’14 Mayıs geçsin, hapishaneler kırılacak, herkes hür kalacak. 14 Mayıs geçsin, cumhuriyeti değiştireceğiz. Türkiye’yi eyaletlere böleceğiz.’ Kuvayı Ulusala ruhunu içinde barındıran Yozgat, yüz yıl evvel Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bize emanet ettiği bu Cumhuriyet’i, terör örgütlerine pazarlayanlara, onun ardındakilere vermeyeceksiniz değil mi? O halde kelam verin. 14 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’ı rekor oyla Yozgat’tan seçmeye hazır mısınız?” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir