Altun: Netenyahu başarısız lider!

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Netanyahu’nun palavraları, aldatmaları, temelsiz ithamları ve gündemi değiştirme gayretleri sonuçsuz kalacaktır.” sözlerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun, Netanyahu’nun suçlarını örtbas etmek için Türkiye’ye saldırdığını belirtti.

Masum sivillere karşı işlediği katliamları gizleyebilecek hiçbir palavra, dezenformasyon ve aldatmanın olmadığını ifade eden İletişim Başkanı Altun, “Zaten tarih onu hem bölgemizi hem de kendi ülkesini felakete sürükleyen bir başkan olarak yazdı.” açıklamasını yaptı.

Ülkesi için, barış ve refah uğruna canı dâhil her şeyini feda eden başkanların olduğunu vurgulayan İletişim Başkanı Altun, “Bu liderler halklarının hayatlarını güzelleştirmek ve komşularıyla düzgün alakalar kurmak için gece gündüz çalışırlar. Omuzlarındaki tarihi yükün farkında olarak global problemlerde hakikatin ve adaletin yanında yer alırlar. Türk halkı olarak sahip olmaktan gurur duyduğumuz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu başkanlardan biridir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir de bencil siyasi maksatları uğruna üniversal insani kıymetler ve edep dâhil her şeyi feda edenlerin olduğunun altını çizen İletişim Başkanı Altun, “Bu liderler işgalleri altında yaşayanların hayatlarını mahvetmeye yönelik planlar yapmak için gece gündüz çalışırlar. Bölgelerinde daima istikrarsızlığa, çatışmaya, savaşa neden olurlar. Kendilerinden diğer kimsenin refahını umursamadıkları için bu adaletsizliği sürdürürler. Ülkesinin yüz karası olan Netanyahu işte bu başkanlardan biridir.” tabirlerini kullandı.

Netanyahu’nun vicdansız savaş kabinesi global güçlerden ne kadar dayanak alırsa alsın, bölgede barış ve istikrar umutlarını boşa çıkaran külliyen başarısız bir başkan olarak tarihe geçeceğini belirten İletişim Başkanı Altun, şunları kaydetti:

“Netanyahu ve hükûmetinin yürüttüğü etnik paklık nedeniyle Filistinliler çok acı çekti ve çekmeye de devam ediyor. Tüm gücümüzle bu siyasetlere karşı çıkmaya devam edeceğiz. Onun palavraları, aldatmaları, temelsiz ithamları ve gündemi değiştirme eforları sonuçsuz kalacaktır. Bizler Türkiye olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Filistin’de hakikati, adaleti ve sömürgeciliğin ortadan kaldırılmasını kararlılıkla destekleyeceğiz. Adil ve en son bir tahlil olacağına inandığımız iki devletli tahlil için çalışmaya ve Filistinli kardeşlerimizle tam dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir