AKP’den asgari ücret açıklaması

AKP Küme Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu yaptığı açıklamada “İnsanlarımızın beklentisi kesinlikle karşılanacaktır. Emeklileri de kapsayacak halde çalışanlarımızı şad edecek yaklaşımı bir ay içerisinde görmüş olacağız.” diye konuştu.

Akbaşoğlu konuşmalarında şu tabirlere yer verdi:

İlk yapacağımız işlerden biri taban fiyatla ilgili ve memur maaşlarının artışıyla ilgili düzenlemeleri Meclis’in gündemine getirmektir. Bunun için birinci adım Meclis Liderimizin bugün seçilmesi sonra da başkanlık divanının oluşması akabinde da kurulların belirlenmesidir.

Öncelikli olarak kurul oluşturacağız. Muhtemel TBMM Başkanı 3. turda seçilecektir. 301 oyu alan seçilecek. Ardından başkanlık divanı oluşturulacak, komiteler oluşturulacak. Esasen bu bahiste bakanlıklarımızın çalışmaları kelam konusu. Enflasyon oranının dikkate alınması kelam konusu biz de malum refah hissesini da buraya ek ediyoruz.

O çerçevede oluşacak oran memur maaşlarına yansıyacak .Ne vaadettiysek yapan bir partiyiz. Cumhurbaşkanımızın vaadi de gerçekleşecektir. Taban fiyata yapılacak artırım oranı ve en düşük memur maaşının 22 bin TL’ye çıkarılmasıyla ilgili kanun teklifimizi komiteler oluşur oluşmaz ortaya koyacağız.

Tabi Haziran ayının da enflasyon oranının ortaya çıkması gerekiyor. Refah farkını da birlikte kıymetlendirmemiz gerekiyor. İnsanlarımızın beklentisi kesinlikle karşılanacaktır. Alım gücü temeldir.
Emeklileri de kapsayacak formda çalışanlarımızı mutlu edecek yaklaşımı bir ay içerisinde görmüş olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir