AK Parti binasına ateş açan şüphelinin ifadesi ortaya çıktı

DUVAR – Adana’da AK Parti Çukurova İlçe Başkanlığı’na pompalı tüfek ile ateş açtıktan sonra yakalanıp tutuklanan Fazilet Kaya, (24) sözünde, “İçeride kimseyi göremedim. Fişek bitene kadar ateş ettim. Tabela ve parti camlarına yanlışsız ateş ettim” dedi.

Olay, evvelki gün saat 16.00 sıralarında Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde meydana geldi. Erdem Kaya, AK Parti Çukurova İlçe Başkanlığı’nın bulunduğu binaya pompalı tüfekle 12 el ateş edildi; tavanda ve camlarda saçma delikleri oluştu. Binanın kapısının açamayınca elindeki tüfeği bırakıp, yürümeye başlayan saldırgan, polis takımlarınca yakalandı. Emniyete götürülmek üzere polis aracına bindirilen Kaya, neden saldırdığı tarafındaki soruya, “Atatürk için yaptım. CHP’nin binasına sıktılar. Kimin sıktığını bilirler. Mert olun, yavuz. Türkiye mert olsun” dedi.

Depremde hasar gören konutu boşaltılan Kaya, emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

DHA’nın aktardığına nazaran; Kaya, polisteki sözünde, “3500 liraya aldığım tüfeği gitar çantasına koydum. Birkaç yıl evvel aldığım çelik yeleği giydim. Konuta yakın olan AK Parti binasına ateş etmeye karar verdim. İçeride kimseyi göremedim. Fişek bitene kadar ateş ettim. Tabela ve parti camlarına hakikat ateş ettim. Bitince yedek şarjörümü de taktım” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir